Niewielka, niedroga i funkcjonalna – Farex Perła E

Urządzenia fiskalne marki Farex uchodzą obecnie za wyjątkowo proste w użytkowaniu, dzięki czemu z ich obsługą radzą sobie nawet początkujący przedsiębiorcy. Ponadto, kasy tego producenta zapewniają dobrą jakość oraz szeroką funkcjonalność w odniesieniu do naprawdę niewygórowanej ceny. Czy model Perła E, najmniejszy z tworzonych aktualnie przez Farex, także może się pochwalić wspomnianymi zaletami? Najlepszą odpowiedzią na tak postawione pytanie będzie szczegółowe przeanalizowanie parametrów tego urządzenia rejestrującego.

Mała kasa fiskalna z kopią elektroniczną

Tak jak napisaliśmy wcześniej, Farex Perła E jest wyjątkowo małym urządzeniem rejestrującym. Gabaryty tej kasy to zaledwie 105 x 90 x 180 mm (szerokość, wysokość, długość), zaś waga wynosi tylko 700 g. Dzięki temu model marki Farex doskonale sprawdza się w małych punktach handlowo-usługowych, gdzie częstym problemem jest niewielkie stanowisko pracy, jak również podczas prowadzenia sprzedaży mobilnej – transportowanie urządzenia nie stanowi najmniejszego kłopotu. W tej kompaktowej kasie rejestrujące zastosowano jednak rozwiązanie technologiczne, które zasługuje na szczególną uwagę.

Moduł elektronicznej kopii paragonów, bo o tej funkcjonalności mowa, jest nieocenionym wsparciem w wykonywaniu codziennych obowiązków. Dzięki niemu Farex Perła E samoistnie zapisuje istotne dane na karcie pamięci microSD. Co za tym idzie, użytkownik nie musi przechowywać wielu rolek papieru, na których normalnie znajdowałyby się kopie wszystkich paragonów fiskalnych. Ponadto, urządzenie gwarantuje łatwe i skuteczne zabezpieczenie danych. Wystarczy umieścić kopie paragonów, które są archiwizowane na karcie, na innym nośniku informacji lub dysku twardym komputera.

Wydajny, pojemny i wytrzymały mechanizm drukujący

Jeżeli weźmiemy pod uwagę gabaryty Farex Perła E, mechanizm drukujący zastosowany w tej kasie naprawdę robi wrażenie. Nie tylko wystawia paragony z prędkością 18 linii tekstu na sekundę, ale także wykorzystuje rolkę papieru termicznego o długości do 30 metrów! Ostatni ze wspomnianych parametrów, w kategorii urządzeń mobilnych jest jednym z najlepszych. A na tym nie kończą się możliwości modelu Perła E.

Po pierwsze, kasa rejestrująca marki Farex pozwala na stosowanie nazw towarów lub usług o długości dochodzącej nawet do 40 znaków. Nietrudno zgadnąć, że gwarantuje to precyzyjne identyfikowanie poszczególnych elementów asortymentu firmy. Po drugie, urządzenie zapewnia dziecinnie prostą wymianę rolki papieru termicznego. Dzięki temu instalacja materiału eksploatacyjnego w kasie zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga długiej przerwy w obsługiwaniu klientów.

Czytelne wyświetlacze i programowalna klawiatura

Korzystanie z funkcji kasy fiskalnej Perła E odbywa się za pomocą praktycznego interfejsu użytkownika. Składa się on z 2 alfanumerycznych wyświetlaczy oraz klawiatury, na której znajduje się 30 przycisków. Pierwszy ze wspomnianych elementów oferuje stały dostęp do czytelnych informacji – zarówno użytkownikowi urządzenia, jak i klientom. Drugi zaś, czyli klawiatura, jest wart uwagi ze względu na obecność przycisków programowalnych. 8 skrótów klawiszowych można wykorzystać do szybkiej sprzedaży popularnych produktów lub usług, ewentualnie do wywoływania często używanych funkcji (np. wydruk raportów fiskalnych).

Programowanie bazy towarowej (PLU)

Farex Perła E sprawdzi się w przedsiębiorstwa, które oferują niezbyt rozbudowany asortyment. Urządzenie zagwarantuje bowiem zaprogramowanie do 3 000 pozycji w bazie towarowej (PLU). Konfigurowanie produktów i usług może się zaś odbywać albo ręcznie, przy użyciu klawiatury, albo za pomocą komputera. I w drugim przypadku model Perła E oferuje pewne udogodnienie dla użytkownika. W zestawie z kasą znajduje się program PLU Manager, dzięki któremu w prosty sposób skonfigurujemy bazę towarową.

 

Opisana tutaj kasa fiskalna marki Farex potwierdza tezę, że urządzenia tego producenta odznaczają się sporą funkcjonalnością, łatwością obsługi, dbałością o wykonanie oraz stosunkowo niską ceną. W związku z tym, trudno się dziwić, że wielu przedsiębiorców sięga m.in. po model Perła E. To naprawdę dobra propozycja dla biznesu, który wymaga wdrożenia standardowego urządzenia rejestrującego z kilkoma ciekawymi opcjami.

1 Comment

  1. pycia

    perły, bursztyny, szafiry, topazy
    jak ktoś lubi biżuterie to Farex jest w sam raz 😛

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *