Posnet Ergo w wersji Online. Co wiemy o nowej kasie polskiego producenta?

Już niewiele czasu zostało do 1 maja 2019 roku, czyli do momentu wejścia w życie tzw. ustawy o kasach fiskalnych online (nowelizacji ustawy o VAT). Nic więc dziwnego, że coraz więcej wiadomo o tym, jakie konkretnie będą nowe urządzenia rejestrujące. W przyszłym miesiącu do oficjalnej sprzedaży trafi m.in. kasa fiskalna Posnet Ergo w wersji Online. Warto już dziś przybliżyć możliwości wspomnianego modelu.

Gabaryty bez zmian – kasa nadal jest kompaktowa!

Jeżeli ktoś obawiał się, że zaawansowana funkcjonalność online wpłynie na powiększenie gabarytów dotychczasowych urządzeń fiskalnych, Posnet Ergo Online udowadnia, iż wcale nie musi tak być. Nadal mamy do czynienia z kompaktowym i lekkim modelem, który może zostać wdrożony zarówno w małych i średnich placówkach stacjonarnych, jak i w działalnościach obsługujących klientów w trybie mobilnym. Pisząc wprost: Ergo Online ma praktycznie taką samą obudowę, jak „standardowe” Ergo. Z pewnością nie są to jednak identyczne kasy fiskalne.

Online’owe rozwiązania nowej wersji Ergo

Jakie funkcjonalności online pojawią się w nowej wersji kasy fiskalnej Posnet Ergo? Urządzenie już w standardzie zaoferuje współpracę z terminalem do kart płatniczych. Ponadto, jak na model online przystało, będzie automatycznie komunikowało się z Centralnym Repozytorium Kas. To właśnie tam Ergo Online prześle dane dotyczące m.in. prowadzonej sprzedaży oraz wykonywanych przeglądów technicznych. Co ważne, w przypadku tej kasy istnieją różne sposoby współpracy z CRK. Urządzenie może transmitować wszystkie wymagane informacje zarówno po podłączeniu do komputera, który zapewnia dostęp do internetu (przez port USB), jak i bezprzewodowo – po zastosowaniu opcjonalnego modułu Wi-Fi/Bluetooth bądź modemu GSM. Co ważne, opcja rozbudowy standardowych interfejsów komunikacyjnych jest dostępna w dowolnym momencie (nawet po zainstalowaniu Posnet Ergo Online w firmie).

Parametry i funkcje urządzenia od Posnet

Model Ergo Online odziedziczył wiele praktycznych rozwiązań po dotychczas przedawanym modelu, czyli Ergo. Nowa kasa fiskalna marki Posnet również zaoferuje rozbudowę bazy towarowej – zarówno przy zamawianiu urządzenia, jak i w trakcie jego stosowania (nawet po wielu latach). Użytkownik może więc np. zacząć od Ergo Online z 4 000 PLU i wraz z rozszerzaniem asortymentu zwiększać pojemność do 8 000 PLU. Ponadto, urządzenie da się w łatwy sposób zintegrować z opcjonalną szalką ważącą. W takich okoliczność Posnet Ergo Online zyska funkcjonalność tzw. kaso-wagi.

Co jeszcze zwraca uwagę w przypadku omawianego urządzenia fiskalnego? Po pierwsze, model Ergo Online posiada wydajny akumulator. Takie rozwiązanie docenią w szczególności podatnicy, który świadczą usługi z dojazdem do klienta lub zajmują się handlem mobilnym. Po drugie, kasa rejestrująca od Posnet umożliwia skonfigurowanie do 27 skrótów klawiszowych. A po wcześniejszym zaprogramowaniu klawiszy funkcyjnych da się m.in. korzystać z trybu szybkiej sprzedaży popularnych towarów bądź usług. Po trzecie, Posnet Ergo Online wyposażono w wytrzymały i przyjazny w obsłudze mechanizm termiczny, który umożliwia np. wydrukowanie paragonu fiskalnego z NIP-em klienta.

1 Comment

  1. rybeuSZ

    czyli w zasadzie stare, znane ergo, tylko z „nakładką online” do współpracy z CRK… no ale w sumie to już wcześniej była ciekawa, funkcjonalna kasa o fajnych, niedużych gabarytach, więc co tu zmieniać 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *