Terminale komputerowe Elo POS – dopasowane do potrzeb firmy

Terminale komputerowe Elo POS

Każde urządzenie instalowane w przedsiębiorstwie powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb danej działalności. Dotyczy to więc także terminali komputerowych typu POS, które są wdrażane zarówno na stanowiskach obsługi klientów, jak i np. w punktach informacyjnych. Na szczęście rynek technologii sprzedaży oferuje obecnie wiele różnorodnych rozwiązań. Na dużą wariantywność można liczyć m.in. w przypadku terminali komputerowych z linii Elo POS.

Różne opcje w zakresie wydajności

Terminale komputerowe marki Elo cieszą się sporym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Takie urządzenia są stosowane w różnych branżach – zarówno w dużych, jak i średnich oraz małych firmach. Ich popularność wynika m.in. z tego, że oferują dobry stosunek ceny do oferowanej wydajności. Co więcej, komputery z linii Elo POS występują w różnych konfiguracjach, dzięki czemu można dopasować ich „moc” do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

W przypadku omawianych urządzeń można sięgnąć po wybrany model procesora od Intel – Celeron J4105 (4 GB RAM, dysk SSD 128 GB, karta graficzna UHD Graphics 600), i3-8100T (4 GB RAM, dysk SSD 128 GB, karta graficzna UHD Graphics 600) lub i5-8500T (8 GB RAM, dysk SSD 128 GB, karta graficzna UHD Graphics 630). Ponadto, terminal komputerowy marki Elo można wdrożyć albo z zainstalowanym oprogramowaniem Microsoft Windows, albo w wersji bez systemu operacyjnego. Druga ze wspomnianych opcji pozwoli więc dodatkowo na dostosowanie środowiska programowego do oczekiwań konkretnego biznesu. Z kolei komputer POS z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows będzie praktycznie od razu gotowy do pracy.

Ekran dotykowy 15”, 15,6”, 17” lub 22”

Wariantywność terminali komputerowych POS od Elo obejmuje także wielkość panelu dotykowego. W ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży są dostępne modele z ekranem 15”, 15,6”, 17” lub 22”. Warto pamiętać, że panele omawianych urządzeń różnią się nie tylko wielkością, ale także proporcjami oraz rozdzielczością wyświetlanego obrazu. Ich cechą wspólną jest zaś rodzaj technologii dotykowej. Komputery POS od Elo posiadają wysokiej klasy ekrany pojemnościowe (Projected Capacitive). Panele tego typu zapewniają przede wszystkim intuicyjną obsługę zainstalowanego oprogramowania, w tym korzystanie z funkcji multi-touch (obsługę wielu punktów dotyku równocześnie). Ponadto, ekrany pojemnościowe słyną z tego, że cechują się zwiększoną odpornością na zużycie oraz są wytrzymałe np. na zarysowania.

Komputery POS z wieloma interfejsami komunikacyjnymi

Zazwyczaj jednym z głównych zadań terminala komputerowego, który zostanie wdrożony w firmie, jest zarządzanie funkcjami innych urządzeń elektronicznych. A do tego zawsze niezbędna jest obsługa zróżnicowanych interfejsów komunikacyjnych. Dlatego tym bardziej warto podkreślić, że komputery z linii Elo POS zapewniają zarówno łączność przewodową, jak i bezprzewodową. Standardowo są w nich obecne następujące interfejsy: RS-232 (x2), USB (x9), Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth, wejście audio (3.5 mm jack). A to sprawia, że do omawianych terminali komputerowych można podłączyć równocześnie wiele różnorodnych urządzeń, np. drukarkę fiskalną, terminal płatniczy, drukarkę etykiet, drukarkę zamówień, wagę elektroniczną, czytnik kodów kreskowych, dodatkowy ekran dotykowy, klawiaturę mechaniczną czy nawet głośniki.

Kompleksowe podejście także do konstrukcji urządzenia

Ostatnią kwestią, która ma znaczenie w przypadku terminali komputerowych Elo, jest duża dbałość o jakość wykonania i elegancki design. Urządzenia tej marki nie tylko cechują się dobrym spasowaniem wszystkich elementów konstrukcyjnych, ale także posiadają stabilne podstawki oraz bezramkowe panele dotykowe. Można więc zaryzykować postawienie tezy, że modele tego producenta momentalnie staną się wizytówką przedsiębiorstwa, w którym zostaną wdrożone. A dodatkową opcją, z której można skorzystać, jest montaż urządzenia na stałe np. na ścianie. Terminale komputerowe Elo POS 15”, 15,6”, 17” oraz 22” są bowiem kompatybilne z uchwytami ściennymi w standardzie VESA 75 mm.

1 Comment

  1. inzibi

    sam mocno rozwazam zakup monitora elo jakos przemawia do mnie ta marka ale moze ktos ma monitor elo i moze wiecej powiediec na temat faktycznego uzytkowania albo ma innej marki i uwaza ze sa lepsze??? bede wdzieczny za pomoc

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *