Drukarki etykiet też mogą być mobilne

Mała, mobilna drukarka etykiet

Tym razem przenosimy się do świata technologii przenośnych, a przedmiotem naszych rozważań będą mobilne drukarki etykiet. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są to może najpopularniejsze urządzenia na rynku technologii auto id (automatycznej identyfikacji). Czasami jednak warto poświęcić uwagę również nieco bardziej niszowym rozwiązaniom dla firm. Co konkretnie może zaoferować przenośna drukarka etykiet i jak wybrać takie urządzenie?

Dlaczego taką drukarkę zaliczamy do technologii auto id?

Nie wszyscy użytkownicy zdają sobie z tego sprawę, bo w sumie nie zawsze muszą 😉, ale drukarki etykiet zaliczamy do grona technologii auto id. A wspominamy o tym choćby dlatego, że u niektórych producentów i dystrybutorów takie urządzenia znajdziemy właśnie w kategorii rozwiązań z zakresu automatycznej identyfikacji. Ma to zresztą uzasadnienie w funkcjonalności i zastosowaniu omawianych urządzeń. Drukarki etykiet, również te mobilne, zapewniają wystawianie wydruków, na których mogą znajdować się m.in. kody kreskowe 1D i 2D – symbole odczytywane później przy użyciu skanerów, kolektorów czy sprawdzarek cen.

Połączenie z firmowym systemem

Zagadnienie niezwykle istotne przy okazji wdrażania większości urządzeń dla firm, którego nie da się pominąć również w przypadku omawiania mobilnych drukarek etykiet. Taka technologia musi płynnie współpracować z innymi elementami rozwiązania systemowego, np. z terminalem komputerowym. Natomiast w przypadku urządzeń przenośnych komunikacja może odbywać się zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Z punktu widzenia użytkownika znacznie wygodniejszy będzie oczywiście ten drugi sposób. Niekiedy jednak przydatne okazuje się także połączenie np. przez USB lub RS-232, więc dobrze, żeby drukarka mobilna to oferowała. Wynika to z tego, że nie każdy terminal komputerowy będzie zapewniał łączność przez Bluetooth.

Mobilna drukarka etykiet – gabaryty, wytrzymałość i szczelność

Konstrukcja jest bez wątpienia cechą charakterystyczną przenośnej drukarki etykiet. Takie urządzenia wyróżniają się przede wszystkim kompaktowymi gabarytami i małą wagą, dzięki czemu zapewniają niezbędną wygodę podczas pracy w trybie mobilnym. Oprócz wymiarów danego modelu, zawsze warto także sprawdzić jego szczelność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Będzie to istotne w szczególności przy poszukiwaniu mobilnej drukarki etykiet do zakładu przemysłowego, dużej hali magazynowej lub działalności zajmującej się przewozem ładunków. Czyli do bardziej wymagających środowisk pracy, w których urządzenie elektroniczne może być narażone na trudniejsze warunki eksploatacji.

1 Comment

  1. ranemo

    nie wiele wiedziałem na temat samych drukarek etykiet, a co dopiero mówić o modelach mobilnych 😛 ale trzeba przyznać, że nie doceniałem tego typu rozwiązań, a wydają się całkiem całkiem funkcjonalne (pewnie w niektórych przypadkach wręcz obowiązkowe, może nawet właśnie w wariancie przenośnym)

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *