Kolektory danych jak smartfony – z dużym ekranem i systemem Android

Kolektory danych z dużym ekranem

Kolektory danych praktycznie od zawsze są urządzeniami o rozbudowanej funkcjonalności. A w dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się modelami, które pod wieloma względami przypominają nowoczesne smartfony. Takie kolektory danych posiadają m.in. duży ekran dotykowy oraz system operacyjny Android. Przy całej tej „smartfonowości” są to jednak urządzenia wyspecjalizowane w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i przesyłania informacji.

Jak się pracuje przy użyciu takich urządzeń auto id?

Zgodnie z tym, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, cechą charakterystyczną omawianych przez nas urządzeń jest obszerny panel dotykowy – o przekątnej wynoszącej co najmniej 5”. Taki ekran, w połączeniu z systemem operacyjnym Android, zapewnia niezwykle intuicyjne korzystanie z kolektora danych. A duże znaczenie ma tu również samo oprogramowanie konkretnego modelu. System operacyjny Android oferuje bowiem dostęp do wielu różnych aplikacji na urządzenia mobilne – zarówno narzędzi biznesowych, jak i np. programów multimedialnych, poczty elektronicznej czy kalendarza. I stąd te wszystkie odniesienia do współczesnych smartfonów. Ponadto, w omawianych kolektorach danych stosuje się wydajne podzespoły, m.in. wielordzeniowe procesory i kilka GB pamięci RAM. Dzięki temu „smartfonowe” terminale przenośne zapewniają płynne działanie zainstalowanego oprogramowania.

Odczytywanie i transmitowanie informacji

Intuicyjna obsługa, dostęp do praktycznego oprogramowania i wydajne działanie to nie jedyne zalety prezentowanych przez nas kolektorów danych. Trzeba pamiętać o tym, że takie urządzenia są przede wszystkim przystosowane do odczytywania i transmitowania informacji. W pierwszym przypadku kluczowa okazuje się obecność nowoczesnego modułu skanującego, który zapewnia szybkie identyfikowanie różnego rodzaju kodów kreskowych. W zależności od parametrów technicznych konkretnego modelu, mogą to być zarówno symbole typu 1D, jak i 2D (np. QR, PDF oraz DataMatrix). Natomiast w drugim przypadku, kolektory dostępne w ofertach producentów i dystrybutorów oferują różnego rodzaju standardy transmisji danych – nie tylko łączność przewodową (np. przez USB), ale też bezprzewodową (m.in. przez Bluetooth, Wi-Fi czy sieć GSM). W rezultacie, takie urządzenia auto id sprawdzają się znakomicie przy współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy.

Gdzie sprawdzają się „smartfonowe” kolektory danych?

Kolektory danych są technologiami auto id o bardzo szerokim zastosowaniu. A dotyczy to także urządzeń z większym ekranem dotykowym, które działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Tego typu modele sprawdzają się znakomicie zarówno w placówkach handlowych czy należących do nich magazynach, jak i w zakładach przemysłowych czy nawet placówkach medycznych. Ponadto, omawiane kolektory danych są często wdrażane w firmach świadczących usługi w zakresie logistyki. Stanowią wtedy jedno z kluczowych narzędzi pracy kurierów, zapewniając im sprawne wykonywanie obowiązków związanych z dostawą przesyłek do klientów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *