Polska Bezgotówkowa, czyli jeszcze więcej terminali płatniczych

Terminal płatniczy Ingenico

Kolejnym miesiącom towarzyszą różne działania, podejmowane w celu zwiększenia popularności transakcji elektronicznych. Dowodem tego jest chociażby Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa, proponujący ciekawe warunki przedsiębiorcom, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wdrożenie terminali płatniczych w swojej firmie. Z pewnością warto przyjrzeć się tej inicjatywie, zważywszy na fakt, że wspomniane urządzenia sprzedażowe to rozwiązania o naprawdę szerokim zastosowaniu i coraz częściej spotykane.

Czym i dla kogo jest „Polska Bezgotówkowa”?

Patrząc na współczesne przedsiębiorstwa, zajmujące się handlem towarami lub świadczeniem usług na rzecz klientów indywidualnych, można odnieść wrażenie, że coraz częściej pojawiają się w nich terminale płatnicze. I jest w tym sporo racji, bowiem rozwój technologii wpływa również na kształt i wizję współczesnego obrotu gospodarczego oraz kolejnych urządzeń sprzedażowych. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż wiele działalności tego typu nie akceptuje płatności kartą. Z czego to wynika? Zapewne dla małych i średnich przedsiębiorców (bo tu o nich głównie mowa) podstawowa przyczyna tkwi w kosztach, związanych z posiadaniem oraz obsługą terminali płatniczych. Stwierdzają oni bowiem, że – mimo idących za nią korzyści i udogodnień – nie mogą sobie pozwolić na wdrożenie tego typu technologii. Tymczasem powstają inicjatywa, mające odmienić ten stan rzeczy

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” to akcja skierowana właśnie do małych i średnich przedsiębiorców, których działalności nie akceptowały jeszcze płatności elektronicznych (minimum przez okres ostatnich 12 miesięcy). Inicjatywa ta jest owocem współpracy choćby takich instytucji, jak Mastercard i Visa, agentów rozliczeniowych – np. PatTel – czy też Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa Rozwoju. „Polska Bezgotówkowa” oferuje atrakcyjne warunki korzystania z terminali płatniczych firmom, które spełniają odpowiednie kryteria i zdecydują się wziąć udział we wspomnianym Programie.

Kryteria udziału w Programie i wynikające z tego korzyści

Aby dane przedsiębiorstwo mogło skorzystać z oferty „Polski Bezgotówkowej”, musi spełnić pewne warunki. Wśród nich znajdzie się z pewnością kryterium nieposiadania terminali płatniczych czy niekorzystania z nich przez okres minimum ostatnich 12 miesięcy (o czym wspomnieliśmy już wcześniej). Ponadto, działalność przedsiębiorcy, funkcjonująca na zasadzie franczyzy, nie może posiadać więcej, jak 5 takich placówek. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, osoba zarządzająca biznesem może podpisać umowę na okres przynajmniej 12 miesięcy z agentem rozliczeniowym, biorącym udział w Programie.

Przedsiębiorca biorący udział w akcji „Polska Bezgotówkowa” zostanie zwolniony z typowych kosztów uzyskania i użytkowania terminali płatniczych, przez okres pierwszych 12 miesięcy (licząc od chwili zawarcia umowy z danym agentem rozliczeniowym). W ramach tego Programu podatnik może otrzymać maksymalnie 3 takie urządzenia. Innym ograniczeniem stanie się kwota 100 000 zł obrotu, uzyskana na konkretnym terminalu (w skali wspomnianego, jednego roku). Jeśli dojdzie do jej przekroczenia, przedsiębiorca musi liczyć się z naliczaniem opłat takich, jakie wynikają z jego umowy z danym agentem rozliczeniowym.

 

Jednak propozycja zawarta w Programie „Polska Bezgotówkowa” wydaje się być naprawdę ciekawa – zwłaszcza, że ogólny rozwój handlu i usług powoli zmierza w kierunku powszechnego użytkowania opisywanych tu technologii. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że współczesne terminale płatnicze charakteryzują się naprawdę szerokim zastosowaniem, dają dostęp do wielu funkcji i zapewniają komfort przebiegu transakcji (zarówno sprzedawcy, jak i klientom), to zobaczymy, że to przede wszystkim atrakcyjna oferta uzyskania urządzenia, które potrafi znacząco usprawnić prowadzenie działalności.

1 Comment

  1. ZouZi

    Program ciekawy, ale pewnie za niedługo i tak wszędzie będą te terminale – albo po dobroci, albo… 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *