Kasa fiskalna Posnet Bingo XL – gdzie się sprawdzi?

Kasy średniego segmentu to jedna z kategorii urządzeń rejestrujących, które są aktualnie dostępne na polskim rynku fiskalnym. Jak można zdefiniować rozwiązanie technologiczne tego typu? W największym skrócie, mowa o kasach, które odznaczają się niedużymi gabarytami, przy jednoczesnej obecności zaawansowanych parametrów i funkcji. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest Posnet Bingo XL. Jakie udogodnienia można znaleźć w tym modelu i gdzie jego wdrożenie będzie najbardziej opłacalne?

Kopie paragonów fiskalnych na cyfrowym nośniku danych

Cyfryzacja danych jest dziś pojęciem odmienianym przez wszystkie możliwe przypadki. Z archiwizacją dokumentów w formie elektronicznej związanych jest bowiem wiele korzyści. Informacje tego typu łatwo skopiować, a więc i skutecznie zabezpieczyć, jak również nie trzeba na nie przeznaczać dodatkowego miejsca do składowania. W jaki sposób technologia ta jest wykorzystywana we współczesnych urządzeniach fiskalnych? Przede wszystkim w ramach obecności modułu elektronicznej kopii paragonów.

Rozwiązanie to znalazło się m.in. w kasie rejestrującej Posnet Bingo XL. I od razu warto napisać, że stanowi jedną z kluczowych funkcjonalności tego urządzenia. Elektroniczna kopia paragonów nie tylko uwalnia od konieczności gromadzenia wielu zadrukowanych rolek papieru termicznego, ale także przekłada się na mniejsze gabaryty kasy. Ponadto, użytkowanie modelu ze wspomnianym modułem jest wygodniejsze i mniej kosztowne. Bingo XL automatycznie zapisuje kopie paragonów, zaś do pracy wymaga stosowania tylko 1 rolki papieru.

Różne standardy wymiany danych

Kasa fiskalna średniego segmentu jest często wdrażana w punktach handlowo-usługowych oraz restauracjach. Co za tym idzie, musi zapewniać płynną wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży. Do tego z kolei niezbędne są różnorodne interfejsy komunikacyjne. Jak pod tym względem prezentuje się Posnet Bingo XL? Więcej niż dobrze.

W kasie zastosowano aż 3 porty RS-232, złącze USB oraz wejście Ethernet. Innymi słowy, model Bingo XL bez problemu poradzi sobie podczas współpracy z kilkoma urządzeniami elektronicznymi w tym samym czasie, np. z komputerem stacjonarnym lub laptopem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, modemem oraz szufladą na pieniądze. Ponadto, użytkownik może zdecydować, które porty zostaną wykorzystane do wymiany danych.

2 wersje – Standard lub Plus

Przedsiębiorca, który postanowi zamówić Posnet Bingo XL, będzie mógł wybrać wersję technologiczną tej kasy fiskalnej. Do dyspozycji są 2 warianty: Standard oraz Plus. Pierwsza konfiguracja, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia podstawową funkcjonalność. Natomiast w drugiej urządzenie może się pochwalić obecnością wzmocnionego mechanizmu drukującego marki Fujitsu oraz znacznie wydajniejszym akumulatorem (przy całkowitym ładowaniu, wydruk nawet do 120 000 linii tekstu na paragonach). Można napisać, że Bingo XL Plus to kasa fiskalna do zadań specjalnych. Jeśli podatnik nie potrzebuje mocniejszych parametrów, wystarczająca okaże się standardowa wersja urządzenia marki Posnet.

Jednoznaczna identyfikacja asortymentu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca, który korzysta z kasy rejestrującej, powinien jednoznacznie identyfikować wszystkie elementy asortymentu firmy. W praktyce oznacza to, że produkty i usługi muszą mieć precyzyjne nazwy, które będą drukowane na paragonach fiskalnych. Ponadto, nie jest zalecane definiowanie towarów w grupach (m.in. ze względu na różne stawki podatku VAT).

Model Bingo XL jest dobrą odpowiedzią na opisane powyżej wymogi. Po pierwsze, kasa pozwala na zdefiniowanie do 8 000 pozycji w bazie PLU. W wielu przypadkach taka pojemności uwolni od konieczności programowania produktów w grupach. Po drugie, urządzenie umożliwia stosowanie nazw pozycji towarowych o długości do 40 znaków. Co za tym idzie, użytkownik Posnet Bingo XL nie będzie musiał korzystać z nieczytelnych skrótów. Warto pamiętać, że ostatnia korzyść wpłynie również na zadowolenie klientów. Nabywca nie będzie miał wątpliwości, co kupił, gdy spojrzy na paragon fiskalny.

 

Nad wyborem kasy fiskalnej Bingo XL na pewno powinni zastanowić się podatnicy, którzy szukają urządzenia rejestrującego do małego lub średniego przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę gabaryty tego modelu, jego przeznaczeniem jest raczej praca w punktach stacjonarnych. Równocześnie jednak nie jest to aż tak duża kasa, żeby zupełnie ją wykluczyć z zastosowania w handlu mobilnym, np. w sprzedaży obwoźnej. Szczególnie wtedy, gdy podatnik zdecyduje się na wersję PLU, wyposażoną w wyjątkowo wydajny akumulator. Obecność takiej baterii będzie zabezpieczeniem przed przerwami w pracy, spowodowanymi brakiem dostępu do zewnętrznego źródła zasilania.

1 Comment

  1. Mich

    zgadzam się z tekstem 🙂 mam, używam i polecam 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *