Elzab Zeta – kompaktowa drukarka fiskalna

Kiedy mówimy o małych drukarkach fiskalnych, najczęściej mamy na myśli urządzenia stworzone z myślą o pracy mobilnej. Elzab Zeta udowadnia jednak, że również rozwiązania technologiczne przeznaczone do handlu stacjonarnego mogą się wyróżniać niewielkimi gabarytami. I co najważniejsza, ta kompaktowa drukarka rejestrująca posiada zarówno małe wymiary, jak i bogatą funkcjonalność. Co konkretnie zaoferuje przedsiębiorcy Elzab Zeta? Pora sprawdzić jej możliwości i przekonać się na własnej skórze!

Kopia paragonów na cyfrowym nośniku danych

Archiwizowanie kopii paragonów fiskalnych to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, który korzysta z kasy rejestrującej. Dane tego typu trzeba przechowywać przez kilka lat, jednocześnie dbając o ich czytelność przez cały okres prowadzenia ewidencji. Dlaczego w ogóle o tym wspominamy? Powód jest prosty – drukarka Elzab Zeta zdecydowanie ułatwia dopełnienie opisanego przed chwilą obowiązku. Urządzenie zapewnia bowiem automatyczne zapisywanie kopii każdego wystawionego paragonu fiskalnego w formie elektronicznej (na karcie pamięci). Co za tym idzie, właściciel modelu Zeta nie musi przechowywać wielu zadrukowanych rolek papieru termicznego. A to nie jedyna zaleta tego rozwiązania technologicznego.

Elektroniczna kopia paragonów pozwala na skuteczne zabezpieczenie danych. Przechowywane informacje można w każdej chwili zapisać na pendrivie, płycie DVD, dysku zewnętrznym albo komputerze. Dodatkowo, kasa z takim modułem jest tańsza w eksploatacji. Wszystko za sprawą tego, że urządzenie jednorazowo używa tylko 1 rolki papieru termicznego, a nie 2, jak model z tradycyjną kopią paragonów.

Wydajny i pojemny mechanizm drukujący

Drukarka rejestrująca marki Elzab została wyposażona w wydajny i wytrzymały mechanizm termiczny, który pracuje z prędkością 48 mm na sekundę. Dzięki temu klienci nie muszą zbyt długo czekać na wystawienie paragonu fiskalnego, a i wydruk raportów dobowych bądź miesięcznych przebiega błyskawicznie. Pomimo kompaktowych gabarytów, model Zeta może używać rolki papieru termicznego o długości do 60 m! Co więcej, wymiana materiału eksploatacyjnego w tym urządzeniu jest dziecinnie łatwa i nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli z nią najmniejszego problemu.

Przy omawianiu mechanizmu drukującego warto również wspomnieć o tym, jakie elementy mogą się znaleźć na wydrukach. A Elzab Zeta oferuje w tej materii naprawdę dużo: umieszcza kody QR na dokumentach, pozwala na zdefiniowanie graficznego bądź tekstowego nagłówka paragonu oraz drukuje nazwy towarów lub usług o długości do 42 znaków. I na koniec jeszcze jedna, przydatna funkcja – wystawianie faktur VAT. Podsumowując, w kwestii wydruku model Zeta to wyjątkowo zaawansowane urządzenie.

Drukarka fiskalna w systemie sprzedaży

Cechą charakterystyczną każdej drukarki fiskalnej jest to, że nie pracuje ona samodzielnie. Do wykorzystania funkcji urządzenia rejestrującego tego typu niezbędne jest zastosowanie komputera, terminala komputerowego bądź laptopa. Ponadto, jednostka centralna powinna być wyposażona w odpowiedni program do zarządzania sprzedażą oraz magazynem. Pytanie jednak, jak Elzab Zeta poradzi sobie podczas pracy w rozwiązaniu systemowym dla firmy?

Po pierwsze, urządzenie posiada 2 interfejsy komunikacyjne, które można wykorzystać do wymiany danych z jednostką centralną – USB oraz RS-232. W praktyce oznacza to, że model Zeta bez problemu współpracuje ze zdecydowaną większością komputerów. Po drugie, drukarka obsługuje 3 protokoły komunikacyjne, więc jest kompatybilna z praktycznie każdym oprogramowaniem sprzedażowo-magazynowym.

Niewielka obudowa i odporność na uszkodzenia

W dzisiejszych czasach znaczenie ma nie tylko funkcjonalność urządzeń elektronicznych, które są wykorzystywane w firmie, ale także solidne wykonanie poszczególnych rozwiązań technologicznych. Dlatego właśnie Elzab Zeta wyróżnia się wzmocnioną konstrukcją, zapewniającą niewrażliwość na intensywną eksploatację. Natomiast jedną z najważniejszych cech tego modelu, o której zresztą wspomnieliśmy już na samym początku, są kompaktowe gabaryty. Wynoszą one zaledwie 170 x 111 x 90 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Jest to więc drukarka rejestrująca, która zmieści się nawet na stanowiskach sprzedaży o małej powierzchni.

3 Comments

 1. iti

  trutututu
  ja tam wolę większa Mere Te
  nie ma aż tak dużej różnicy w wielkości a ekran graficzny robi swoje

  Reply
 2. Gwidon

  Zeta znalazła się w mojej firmie kilka dni temu. Narazie jestem zadowolony. Faktycznie jest mała i czasami zastanawiam się czy nie zamała.
  A ekran. Można zamówić z wolnostojącym, większym niż ten w obudowie.

  Pozdrawiam
  Gwidon

  Reply
 3. Munio

  o! i to jest najlepszy przykład, nawet lepszy niż temo hs ej, że małe drukarki potrafią mieć na serio duże możliwości

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *