Datalogic Heron HD3100 – poręczny i kolorowy czytnik kodów

Prężny rozwój rynku technologii sprzedaży można dziś zaobserwować niemal na każdym kroku. Różnorodne urządzenia elektroniczne, które wykorzystuje się w rozwiązaniach systemowych dla firm, odznaczają się zarówno dużą funkcjonalnością, jak i eleganckim designem. A przykładów nie trzeba szukać daleko. Potwierdzeniem tej tezy jest chociażby czytnik kodów kreskowych Datalogic Heron HD3100. Warto przybliżyć najważniejsze parametry oraz funkcje tego urządzenia, a także opowiedzieć o jego wykonaniu.

Heron HD3100 i odczyt kodów

Wdrożony w firmie, Datalogic Heron HD3100 będzie przede wszystkim służył do pozyskiwania danych. I pod tym względem to eleganckie urządzenie spisze się znakomicie. Skaner marki Datalogic pozwoli bowiem na precyzyjny i szybki odczyt jednowymiarowych kodów kreskowych, w tym GS1 DataBar. Co więcej, przy zastosowaniu modelu HD3100 gromadzenie informacji może się odbywać w 2 trybach: ręcznym (za pomocą przycisku wyzwalającego) lub automatycznym (czytnik umieszczony w podstawce). Dzięki temu nic nie stanie na przeszkodzie, aby dostosować urządzenie do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa.

Osobną kwestią jest to, że Datalogic Heron HD3100 został wyposażony w technologię Green Spot. Rozwiązanie to gwarantuje potwierdzenie odczytu bezpośrednio na kodzie kreskowym (zielona dioda). I wreszcie, omawiany tutaj model pozyskuje dane w zasięgu od 5 do 60 cm (odległość jest uzależniona od gęstości i rodzaju kodu). Innymi słowy, naprawdę trudno wyobrazić sobie większy komfort pracy.

Skaner kodów kreskowych w systemie firmy

Czytnik kodów kreskowych chyba nigdy nie jest urządzeniem, które funkcjonowałoby samodzielnie. Skaner w zdecydowanej większości przypadków współpracuje z innymi elementami systemu, np. komputerem, terminalem komputerowym, laptopem, kasą rejestrującą czy też wagą elektroniczną. Do tego zaś niezbędne są interfejsy komunikacyjne. I zasada jest tutaj prosta – im większa elastyczność w zakresie wyboru portów, tym lepiej. Zapewni to bowiem sprawną wymianę danych z różnymi urządzeniami. Jak to wygląda w modelu Heron HD3100? W czytniku marki Datalogic zastosowano multi-interfejs komunikacyjny, który pozwala na korzystanie ze złącza RS-232, USB albo klawiaturowego. Ponadto, w każdym przypadku użytkownik może liczyć na płynną transmisję danych.

2 wersje kolorystyczne i podświetlana obudowa

Podobnie jak większość współczesnych czytników kodów, Heron HD3100 charakteryzuje się niewielkimi gabarytami oraz małą wagą. Dzięki temu urządzenie świetnie leży w dłoni, a wykonywanie obowiązków przy jego zastosowaniu nie jest męczące. Niemniej, tym, co w szczególności wyróżnia skaner marki Datalogic, jest nowoczesny design. Model HD3100 posiada boczne i górne podświetlanie obudowy, z opcją dostosowania barw do osobistych preferencji użytkownika lub wystroju wnętrza w firmie. Ponadto, urządzenie jest dostępne w 2 wersjach kolorystycznych – czarnej lub białej. Jak widać, ten skaner jest także potwierdzeniem tezy, że rozwiązania technologiczne obecne w firmie mogą podkreślić prestiż świadczonych usług.

 

Datalogic Heron HD3100 to obecnie jedna z najciekawszych propozycji dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie zarówno funkcjonalność, jak i design urządzeń elektronicznych. Wszechstronny czytnik, doskonale przystosowany do intensywnej eksploatacji w biurach, magazynach, sklepach oraz innego rodzaju punktach handlowo-usługowych. Więcej informacji o tym skanerze kodów kreskowych, m.in. jego szczegółową specyfikację techniczną, można znaleźć tutaj.

3 Comments

 1. pan kamil

  ładnie się prezentuje ten heron 🙂

  Reply
 2. Judti

  tylko czy nie oślepia przy pracy? xD xD xD

  Reply
 3. knl

  są na świecie groźniejsze rzeczy, które mogą trafić w oko 🙂

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *